Terapia dzieci i młodzieży

Przed rozpoczęciem terapii dziecka / nastolatka odbywa się konsultacja psychologiczna dla rodziców / rodzica / opiekunów (spotkanie bez dziecka), a następnie konsultacja psychologiczna dla dziecka / nastolatka. Podczas konsultacji dla rodziców specjalista poinstruuje, w jaki sposób przygotować dziecko do jego konsultacji, jak przedstawić cel i wartość takiego spotkania, potrzebę terapii, jak obniżyć pojawiające się napięcie, aby dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie. Podstawą do rozpoczęcia terapii jest zgoda dziecka / nastolatka. 

Wspieramy terapeutycznie dzieci i młodzież:
– w rozwoju umiejętności samoregulacji, rozumieniu przeżywanych emocji, stojących za nimi potrzeb oraz wyrażaniu ich w sposób szanujący siebie i innych (eliminowanie tendencji autoagresywnych, jak samookaleczenia oraz agresywnych)
– z niskim poczuciem własnej wartości, niskim poczuciem wiary we własne możliwości
-z nasiloną nieśmiałością hamującą w doświadczaniu i budowaniu relacji
– wysoko wrażliwe 
– z zaburzeniami lękowymi, lękiem społecznym, fobią szkolną, zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi
– z nasilonym lękiem separacyjnym
– z zaburzeniami nastroju, stanami depresyjnymi, depresją
– myślami negatywnymi, myślami samobójczymi 
– w sytuacjach kryzysowych, stresujących (np. przyjście na świat rodzeństwa, rozwód rodziców, stresujące zmiany w życiu, utrata ważnej osoby, uczestnictwo w wypadku)
– poszukujących tożsamości płciowej, seksualnej 
– w problemach okresu dojrzewania
– w odkryciu zasobów, potencjału, drogi rozwoju, edukacji, zgodnej z zainteresowaniami i indywidualnymi predyspozycjami intelektualnymi oraz osobowościowymi
– w rozwoju umiejętności radzenia sobie ze stresem, umiejętności relaksacji, obniżania napięcia z poziomu ciała 
– w rozwoju asertywności, umiejętności dostrzegania własnych granic, wyrażania własnego zdania, potrzeb z szacunkiem dla siebie oraz szacunkiem i dbałością o granice innych ludzi 
– z zaburzeniami odżywiania 
– osoby ze spektrum autyzmu 
– osoby z nadpobudliwością psychoruchową (ADHD)

Dbamy o komfort, bezpieczeństwo każdego człowieka, który potrzebuje wsparcia, respektujemy autonomię, wartość dziecka/nastolatka, dlatego szanujemy jego prawo do prywatności i poufności informacji uzewnętrznionych w terapii.